Bilgisayarda ADA IPTV Kurulumu

Bilgisayarınızda ADA IPTV izleyebilirsiniz. Windows ve macOS işletim sistemli bilgisayarlarda ADA IPTV izlemek çok kolaydır. Üyeliğinizi yükledikten sonra canlı spor, sinema, belgesel, ulusal kanallar ve daha yüzlerce kanalı izleyebilirsiniz. Seç izle kanallarda durdur oynat, ileri geri sar gibi özellikleri kullanabilirsiniz. Bilgisayarda ADA IPTV izlemek hem çok kolay, hem çok tercih edilen bir yöntemdir.

Bilgisayarda nasıl ADA IPTV izlenir?

  • VLC Media Player 

Bilgisayarlarımızın olmazsa olmaz programlarından biri olan ve bir çok ses ve görüntü dosyasını oynatmakta oldukça başarılı olan VLC Media Player uygulamasını, ADA IPTV izlemek için de kullanabilirsiniz. VLC Media Player’in hangi işletim sistemiyle ile kullanacaksanız o işletim sistemiyle uyumlu kurulum dosyasına buradan ulaşabilirsiniz. Windows kullanıcılarını baz alarak, VLC Media Player kurulumunu ve uygulamasını sizler için aşağıda anlattık.

VLC Media Player’le IPTV Kullanımı:

1. ADIM: VLC’yi açın. Menüden “Ortam” -> “Ağ Akışı Aç” sekmesini tıklayınız.
2. ADIM: Açılan pencereye ADA IPTV’den satın aldığınız “M3u” linkinizi yapıştırın
3. ADIM: “Oynat” sekmesine tıklayınız. Birkaç saniye bekleyiniz. Kanal listeniz yüklenecektir.
4. ADIM: “Görünüm” ->”Oynatma Listesi” ile kanallarınızı listeleyebilir ve istediğiniz kanala geçiş yapabilirsiniz.

  • KODI

KODI uygulamasıyla da bilgisayarınızdan ADA IPTV izlemeniz mümkündür. Bunun için KODI uygulamasını hangi işletim sistemiyle ile kullanacaksanız o işletim sistemiyle uyumlu kurulum dosyasına buradan ulaşabilirsiniz. Windows kullanıcılarını baz alarak, KODI kurulumunu ve uygulamasını sizler için aşağıda anlattık.

KODI uygulamasını indirip, kurulum dosyasını kurduktan sonra kullanımınız için daha pratik olacağından Türkçe diline çevirmek olacak.

KODI ile IPTV kullanımı:

KODI’yi açın. “Settings”e tıklayınız.

Açılan sekmede “Interface”‘e tıklayınız.

“Regional” -> “Language” menüsünden “Türkçe”‘yi seçip kayıt edin.

KODI ile ADA IPTV üyeliğimi nasıl izlerim?

1. ADIM: KODI sol ana menüden “TV” -> “Eklenti Tarayıcısına” giriniz.

2. ADIM: “PVR IPTV Simple Client” eklentisini önce “Yükle” sonra “Yapılandır” yapınız.

3. ADIM: “Yapılandır” yaptığınızda açılan pencereye ADA IPTV’den satın aldığınız “M3u” linkinizi girip “Tamam” seçeneğine tıklayınız.

4. ADIM: “M3u” linkinizi kaydettikten sonra, en geriye gelip menüden TV’ye tıklayın. Birkaç saniye bekleyin. Kanal listeniz yüklenecektir.

Buraya kadar tüm işlemleri doğru yapmışsanız artık ADA IPTV kanallarınızı keyifle izleyebilirsiniz.
İyi seyirler dileriz.

  • Cherry Player

Cherry Player IPTV canlı yayın, vod, radyo ve benzer türden IPTV akışlarını oynatabilen güçlü masaüstü multimedya programıdır. Hali hazırda kullanımda olan tüm codec’leri desteklemesinin yanı sıra şık tasarımlı, kolaylık ve işlevsellik açısından ön planda olan kaliteli bir alternatif multimedya programıdır.

Cherry Player uygulamasını hangi işletim sistemiyle ile kullanacaksanız o işletim sistemiyle uyumlu kurulum dosyasına buradan ulaşabilirsiniz.

Cherry Player’le IPTV Kullanımı:

  1. Paketlerimizden birini satın aldığınızda mail adresinize göndermiş olduğumuz link üzerinden IPTV M3u dosyanızı indiriniz.
  2. İndirdiğiniz IPTV M3u dosyanızı sağ tıklayarak – Birlikte Aç – Cherry Player media player‘i seçiniz ve Tamam‘a basınız. Bir diğer yol ise; Cherry Player programını açınız ve programın sol üst kısmındaki aşağı ok simgesine tıklayınız, ardından Açık File kısmından indirdiğiniz IPTV M3u dosyasını seçiniz ve Aç kısmına tıklayınız.
  3. Programın sağ üst kısmındaki bölümden ADA IPTV kanallarını alt alta sıralı bir şekilde görebilirsiniz.
  4. Kanal isimleri yanında bulunan Play logosuna tıkladığınızda IPTV yayını açılacaktır.
    Keyifli seyirler dileriz